?

Log in

No account? Create an account
entries friends calendar profile Віктор Грабовський Previous Previous Next Next
Споглядання дерева — LiveJournal
світогляд
Віктор Грабовський

МАЙДАН

Сьогодні рабство переміг
клич пам’яті –
для всіх єдиний:
Доволі жити ув ярмі!
Ми прагнем гідності людини!
Той клич –
це праведний Майдан,
що пролунав
понад світами.
Так Україна молода
єднається сердець громами!
 А вже летять,
бо ж голуби! –
супроти кулі – лише камінь –
ті юнаки, що «Не убий…»
запам’ятали ще
від мами...
 Чому повстав
 простий народ?

Читати більшеCollapse )

Tags: , , , , , , ,

Прокоментувати

Віктор Грабовський

НЕ ЗРАДИТИ
МАЙДАН!

Той нещасний, якого примусили замерзати

на Оболонському березі, зв’язавши йому руки й ноги, своїх ворогів прокляв останнім прокляттям, що діє до сьомого коліна. Та окошиться й тим, хто не запобіг лиху. Адже для Господа Бога передсмертні побажання завжди першочергові. Недарма ж і земні судді намагалися задовольнити останню волю приреченого.

Читати більшеCollapse )

Tags: , , , , , , ,

Прокоментувати
P8090029Віктор Грабовський. Ти – моє дзеркало (Любов і документи): Роман. – К: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2013. – 320 с. – ISBN 978-966-518-626 -7

Дві узгоджені думки мають усемеро більшу потужність! Закон біоенергетики. Тому й непереможна взаємна любов, тому й оспівують поети вічне кохання…Тож наскільки зросте, посилиться енергія  дзеркального мислення, щойно подбаємо про належну єдність у щоденному діянні, спілкуванні? Особливо ж у найвищій бесіді –  молитві?! – Так міркують собі герої цього роману, шукаючи власне місце у сьогоденних змаганнях. Не завжди ті пошуки вдалі… Проте найголовніше – чітко визначити мету, аби йти до неї зі світлим серцем. Ба й справді: наскільки тривкий зв'язок наш із Господом, настільки успішні й ми самі. Кожен зосібна. Адже наше серце, дорогий друже, – Його дзеркало.

© В. Н. Грабовський, 2013.
© Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2013.

Tags: , , , , , , , ,

Прокоментувати
Грабовський В. Н. Любов сама врівноважує долю:
P8170036Кароль Войтила у молитві та поезії. / Віктор Грабовський. – К.: Просвіта, 2013. – 160 с. – ISBN 978-966-2133-92-9

ЛЮБОВ САМА ВРІВНОВАЖУЄ ДОЛЮ

      Цим афоризмом із поезії Кароля Войтили ми дозволили собі назвати переднє слово до його вибраного «Святиня», що побачило світ у видавництві «Дніпро» напередодні знаменної візити папи Івана Павла ІІ в Україну 2001 р. Називаючи однойменно й розповідь про життєпис, унікальну творчість і відвідини Войтилою Батьківщини Матері, прагнемо подати Вам, шановний друже, певну цілісність його величної постаті. Саме цій меті служить і лірична дещиця Пастиря й Поета.

ISBN 978-966-2133-92-9
ББК 84.4УКР6
Г75

Десятиріччю візиту Папи Івана Павла ІІ в Україну присвячую

© Віктор Грабовський, 2013
© ВЦ «Просвіта», 2013

Tags: , , , , , ,

Прокоментувати

P8130031Віктор Грабовський. Твори в трьох томах. – К.: ВЦ «Просвіта», 2012. – ISBN 978-966-2133-80-6
--------------------

Віктор Грабовський. Твори в трьох томах. Том І. Економіка совісті:

P8130028_1публіцистика. – К.: ВЦ «Просвіта», 2012. – 624 с. Том І. Економіка совісті: публіцистика. – К.: ВЦ «Просвіта», 2012. – 624 с.

«Економіка совісті» – таку назву мала резонансна стаття, видрукувана торік у «ЛУ». Саме від неї пішла й назва тому, де магнетизмом самопосвяти злютовані критика й публіцистика. Справді, адже від експресивної “Мови перекладу” (збірник “Високе покликання”, 1978) до сьогорічної емоційної “Економіки щастя” відчуваємо потужне биття саме авторового серця. Благодатний струм!

ISBN 978-966-2133-80-6
ISBN 978-966-2133-81-3
УДК 821.161.2-92
ББК 84(4Укр)6-4
Г75

Повний текст 1-го тому в PDF: http://ruthenia.info/txt/grabv/Victor_Hrabovskyj_Tom-1.pdf

--------------------

P8130028_2Віктор Грабовський. Твори в трьох томах. Том ІІ. Споглядання дерева: Лірика. Поеми. Переклади. – К.: ВЦ «Просвіта», 2012. – 648 с.

«Споглядання дерева» – назва циклу 1987 року, що перейшла на том за правом усе тієї ж однієї книжки, яку творить поет. Хоча тут, як і в циклі перекладів, маємо споглядання родового характеру, покликаного вистояти у двобої з обставинами. Адже вони ніколи не були сприятливими для українців… Окрім кількох десятків не оприлюднених досі творів, решта – у різних збірках – уже траплялися Вам. Проте ліричний герой нашого автора має властивість бути не тільки впізнаваним, а й неповторним.

ISBN 978-966-2133-80-6
ISBN 978-966-2133-82-0
УДК 821.161.2-1
ББК 84(4Укр)6-5
Г75


Повний текст 2-го тому в PDF: http://ruthenia.info/txt/grabv/Victor_Hrabovskyj_Tom-2.pdf  

--------------------

Віктор Грабовський. Твори в трьох томах. Том ІІІ. Ніхто не живе для себе: Суспільний роман про Любов та Кохання. – К.: ВЦ «Просвіта», 2012. – 576 с.

Такі звичайні: газетяр, який відмовився писати неправду, медик, міліціонер, які ризикують життям, аби допомогти ближній грішній душі, учений, що поборює заскорузлі догми та стереотипи теперішньої науки – всі вони одночасно й досить незвичайні люди! Адже самовіддані серця завжди почувають особисту відповідальність за негідний Українця бедлам, що коїться навколо. До того ж у нашому сірому пощоденні так само вистачає незвичайного, щоб не сказати феноменального. Як дають собі раду з усім цим Андрій Колодій та його друзі, Ви й дізнаєтесь, прочитавши надзвичайно гострий і захопливий публічний роман Віктора Грабовського про Любов та Кохання “Ніхто не живе для себе”.

ISBN 978-966-2133-80-6
ISBN 978-966-2133-83-7
УДК 821.161.2-31
ББК 84(4Укр)6-44
Г75


Повний текст 3-го тому в PDF: http://ruthenia.info/txt/grabv/Victor_Hrabovskyj_Tom-3.pdf            

--------------------

Автор складає щонайсердечнішу подяку
родині патріота-просвітянина
Олександра Тодосійовича Грабовського
за сприяння у здійсненні цього проекту.

--------------------

© В. Н. Грабовський, 2012.
© ВЦ «Просвіта», 2012.

----------------------------------------
Віктор Грабовський: вириваймося з мороку!

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Прокоментувати
"Українська літературна газета" № 10 (68), 18.05.2012 р.
Віктор Грабовський
Анатолій ДІМАРОВ: Якщо і правда нас не врятує, то на що нам тоді сподіватися?!

До 90-річчя патріарха української літератури

Ще й зоря не зазоріє, а ви його можете зустріти на київських вулицях, на майдані Слави – заслуханого у пташині хори. Адже тільки до схід Сонця звучать вони настільки проникливо чисто. Та здебільшого – не дає вирватися з кімнати письмовий стіл. Така вже доля у Майстра!

Читати більшеCollapse )

Tags: , , , , , ,

Прокоментувати
                               Никанор Грабовський
"Зошити з червоної пітьми"
         

Грабовський Н. Зошити з червоної пітьми: приват. записи 1980-1982 років / Никанор Григорович Грабовський;
[упоряд. В. Грабовський ; післямова: О. Грабовський, С. Грабовський]. – К.: ВЦ "Просвіта" , 2010. – 447 с.: 12 с. фотоіл.


Автор – сільський учитель Никанор Григорович Грабовський (1905-1982), "серцем" писав про долю свого роду, зокрема про пережиті репресії. Учитель довгі страшні роки терпів разом з усім народом нечувані злигодні та страждання. Терпів, аби наприкінці днів своїх сказати, нарешті, правду.

-------------------------------------

Читати більшеCollapse )

Tags: , , , , , , , , , , ,

Прокоментувати
    Віктор Грабовський
       "НІХТО НЕ ЖИВЕ ДЛЯ СЕБЕ"
    Суспільний роман про Любов та Кохання                   
Такі звичайні: газетяр, який відмовився писати неправду, медик, міліціонер, які ризикують життям, аби допомогти кожній грішній душі, учений, що поборює заскорузлі догми та стереотипи теперішньої науки – всі вони одночасно й незвичайні люди! Адже самовіддані серця завжди почувають особисту відповідальність за негідний українця бедлам, що коїться навколо. До того ж, у нашому сірому пощоденні насправді вистачає незвичайного, щоб не сказати феноменального.
          Як дають собі раду з усім цим Андрій Колодій та його друзі, Ви дізнаєтеся прочитавши надзвичайно гострий і захопливий публічний роман Віктора Грабовського про Любов та Кохання «Ніхто не живе для себе».

ЛітАкцент (17 Квітня 2012)
---------
Віктор Грабовський. Ніхто не живе для себе. Суспільний роман про Любов та Кохання. – Біла Церква: «Буква», 2012
Читаймо. Думаймо. Дерзаймо: про нову книгу Віктора Грабовського “Ніхто не живе для себе”

Читати більшеCollapse )

Tags: , , , , , , , , , ,

Прокоментувати
"Літературна Україна" № 2, 12.01.2012 р.
  Віктор Грабовський

                   ЯКОЮ МОВОЮ ГОВОРИТЬ БОГ        

         Нотатки на Різдвяному березі Української ночі


          Сорокаріччя тому, 12 січня 1972 р., було заарештовано Василя Стуса. Звичайно, за "український буржуазний націоналізм". Як заарештовували останні століття та заарештовують і досі в Україні. Невдовзі репресували й хатину на вул. Чорнобильській, 17, де мешкав Стус із дружиною та сином. Аби заасфальтувати й пам'ять по ньому. Проте в ув’язненні Поет народжує рядки:

Читати більшеCollapse )

Tags: , , , ,

Прокоментувати
"Літературна Україна" № 48, 15.12.2011 р.
  Віктор Грабовський

                ЕКОНОМІКА СОВІСТІ

        Народжуючись вільними, чи хочемо сумніватися в тому, що наша свобода залежить від нас? Від наших здібностей, розуму, сумлінності? Адже ми прокидаємося зі свого страшного сну, вмиваємося різного роду роздумами та спогадами з єдиним бажанням: працювати. Бо саме ставленням до праці відрізняється господар від заробітчанина.  Як для хворої людини радість – устати з постелі й ступити до дверей, щоб ковтнути свіжого повітря, так для здорового духу найкращі харчі – праця. Ми, українці, молимося нею: ця духовна бесіда навчає трудитися так, аби не ставати живими трупами... Та ствердитись у правоті своєї творчої праці нам не дають ані цинічні побори податкової системи, ані збожеволілі од уседозволеності бюрократи. Ті, хто, здається, навіть не підозрює: пиляють гілляку, яка й годує їх плодами...

Читати більшеCollapse )

Tags: , , , ,

Прокоментувати