?

Log in

No account? Create an account
entries friends calendar profile Віктор Грабовський Previous Previous Next Next
Ніхто не живе для себе. Суспільний роман про Любов та Кохання. - Споглядання дерева
світогляд
hrab
hrab
Ніхто не живе для себе. Суспільний роман про Любов та Кохання.
    Віктор Грабовський
       "НІХТО НЕ ЖИВЕ ДЛЯ СЕБЕ"
    Суспільний роман про Любов та Кохання                   
Такі звичайні: газетяр, який відмовився писати неправду, медик, міліціонер, які ризикують життям, аби допомогти кожній грішній душі, учений, що поборює заскорузлі догми та стереотипи теперішньої науки – всі вони одночасно й незвичайні люди! Адже самовіддані серця завжди почувають особисту відповідальність за негідний українця бедлам, що коїться навколо. До того ж, у нашому сірому пощоденні насправді вистачає незвичайного, щоб не сказати феноменального.
          Як дають собі раду з усім цим Андрій Колодій та його друзі, Ви дізнаєтеся прочитавши надзвичайно гострий і захопливий публічний роман Віктора Грабовського про Любов та Кохання «Ніхто не живе для себе».

ЛітАкцент (17 Квітня 2012)
---------
Віктор Грабовський. Ніхто не живе для себе. Суспільний роман про Любов та Кохання. – Біла Церква: «Буква», 2012
Читаймо. Думаймо. Дерзаймо: про нову книгу Віктора Грабовського “Ніхто не живе для себе”

---------------------------------------------
Совість народу
19 июня 2012 | Виговська Тетяна
Поет, перекладач, літературознавць, журналіст Віктор Грабовський презентував свій перший прозовий твір «Ніхто не живе для себе» 


Про таких людей кажуть: «Совість народу!» Такі люди, вірячи у зверхність слова над грубою фізичною силою, намагаються своїм талантом пробудити у збитого з національних орієнтирів українця самоповагу, викрешують іскри ініціативи, щоб роздмухати полум’я дії.

14 червня у читальній залі центральної міської бібліотеки відбулася презентація нової книги відомого поета, перекладача, літературознавця, журналіста Віктора Никаноровича Грабовського. Роман «Ніхто не живе для себе» – це перший прозовий твір автора. Зараз в Україні, час від часу, з’являються повісті та романи поетів, які намагаються саме через прозу донести до суспільства думку (месидж, повідомлення, ідею) про необхідність змінити себе, озирнутися навколо і стати народом, а не обслугою для олігархів та пострадянських (у купі з імперськими) реваншистів. Найбільш резонансною була спроба Ліни Костенко, тим же шляхом пішов і Віктор Грабовський. Віктор Никанорович – газетяр із чималим стажем, тож журналістика наклала відбиток на його роман, у якому, на мою думку, мало якихось літературних знахідок – він більше витриманий в стилі газетного репортажу. Мабуть, тому автор назвав його суспільним. Твір переповнений фактажем. Серед його дійових осіб – реальні люди. Одних ще можна зустріти на вулицях наших міст, інші відійшли в невідомість.

Роман починається з того, що його головний герой, щасливий батько та успішний журналіст Андрій Колодій, проводжаючи гостей після хрестин своєї дитини, отримує удар міліцейським кийком по голові. Просто люди в погонах вирішили розважитися таким тривіальним для себе способом. Випадок обурливий, але це ніщо в порівнянні з тими інформаційними ударами, яких Колодій зазнає протягом свого життя: замовчування причин та істинних наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, намагання задушити свободу слова у самому зародку, успішні спроби компартійних магнатів, які «п’ятою точкою» відчували падіння своєї держави-монстра, прилаштувати гроші у молодий бізнес. З розвалом Радянського Союзу потік брехні не припиняється – він набуває ще більш страхітливих форм, і українці попадають в тенета.

Роман було написано десять років тому, але актуальності не втратив. Навпаки, Віктор Грабовський на його сторінках передбачив деякі події, які розгортаються на наших очах, в оці саме дні. Зокрема він висловлює обурення ратифікацією Верховною Радою України Хартії європейських мов, висловлюючи побоювання, що цей документ (справжнього змісту якого наш народ не знає) стане основою для атаки на винищення саме української мови. І таких передбачень у книзі є чимало.   

      Ведуча презентації, завідувачка відділу методичної та бібліографічної роботи Тетяна Біла зазначила: «Цей твір є своєрідною енциклопедією українського духу…» До бібліотеки на зустріч з новою книгою завітали письменники-білоцерківці Володимир Іванців, Андрій Гудима, Анатолій Гай, Таїна Братченко, Костянтин Мордатенко, працівники та читачі міської ЦБС, творча інтелігенція міста.  Під час презентації Анатолій Гай, голова Київської обласної організації НСПУ, виступив з пропозицією висунути роман «Ніхто не живе для себе» на здобуття обласної літературної премії ім. Г. Косинки. Бібліотекарі, в свою чергу, висловили побажання бачити Віктора Грабовського ще й лауреатом міської літературно-мистецької премії ім. І.Нечуя-Левицького.


      Про автора говорилося багато і гарно. Виступаючі – Тетяна Качанова, Тетяна Ніконенко, Олександра Заворотня, Ганна Нагорна ділилися своїми враженнями від прочитання  твору, цитували уривки з роману.

     Віктор Никанорович подякував присутнім за цікавість до його творчості, поділився планами на майбутнє та провів автограф-сесію, підписуючи книги своїм численним шанувальникам.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Tags: , , , , , , , , , ,

Прокоментувати